Rute 9600

Alle veier fører til Roma, men ikke alle veier går til Hammerfest. Hva er mer opplagt enn at Stellaris DansTeater selv skaper sin egen Rute 9600. Med destinasjon for festivalbyen Hammerfest, vil kollegaer og venner fra fjern og nær innta Arktisk kultursenter for å feire 30 års jubileet til Stellaris DansTeater og Solveig Leinan-Hermos 35 års virke som dansekunstner.

På scenen møtes utøvere fra Norge, Sverige, Finland, Russland og Latvia. Dette blir en forestilling der også nettverk og samarbeid på tvers av nasjonale grenser markeres.

Solveig Leinan-Hermo er Festivalkunstner under DanseFestival Barents 2010. Det er derfor naturlig å presentere henne med utdrag fra egne produksjoner og som initiativtaker til ulike samarbeid. Det blir også glimt fra UngKoreograf og UngKunst prosjektene som har vært et prioriteringsområde i Festivalkunstnerens og Stellaris DansTeater sitt arbeid gjennom mange år.